- Projekty našej školy
- Čítanie je zábava, radosť aj poučenie
- Škola priateľská k deťom - 2015/2016
- Program Zelená škola
- ZŠ odborne
- Srdce na dlani
- Recyklohry
- Drevené skvosty Oravy
- Unplugged
- Druhý krok
- Mestečko mieru a slobody
- Zem je naše ihrisko
- Duša fujary
- Comenius - „Kultúrna rozmanitosť na scéne Európy“
- Interreg III A Slovensko–Poľsko
- Póla radí deťom
- Škola priateľská k deťom
- Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania
- Florbalové leto
- Jedzme zodpovedne
- Adoptuj si seniora
- Družba so ZŠ Komenského v Pelhřimove
- Hovorme o jedle
- Európa v škole
- SME v škole
- Projekt Malá finančná akadémia s Kozmixom - 2. A Mgr. Žáková, 4. B Mgr. Janáková
- Arwancovo bez predsudkov
- Škola priateľská k deťom - 2016/2017
- Realizované projekty
Póla radí deťom
,,Póla radí deťom“, je preventívnym projektom, ktorý je určený pre deti predškolského veku (5 až 6 ročné deti) a deti prvého ročníka základných škôl. Jeho úlohou je naučiť deti bezpečne sa správať v rizikových situáciách, pripravovať ich k zodpovednosti za svoje zdravie a svoje veci, poskytnúť i tejto vekovej kategórii informácie zamerané na zvyšovanie ich právneho a sociálneho vedomia. Prostredníctvom projektu sú deti primeraným spôsobom informované o rizikách, s ktorými sa môžu v bežnom živote stretnúť. Jeho realizáciu zabezpečujú pracovníci prevencie krajského riaditeľstva a okresných riaditeľstiev v jednotlivých krajoch. Preventívny projekt sa realizuje na Slovensku od roku 2005.
Ide približne o hodinové stretnutie, na ktorom sú informácie podané hravou formou. Sprievodcom dvadsať stranového pracovného zošita je predškoláčka Póla.
Póla - formou príbehu vysvetľuje deťom riziká, ktoré im hrozia na ulici, na ihriskách či pri pohybe medzi cudzími ľuďmi. Rozpráva im o dopravných predpisoch, ktoré musia dodržiavať pri bicyklovaní alebo keď idú na prechádzku. Upozorní aj na možné spôsoby ako si chrániť zdravie a na riziká závislostí, ktoré im hrozia v ich veku (televízia, počítače, hracie konzoly, mobily, ...) Oboznamuje deti s prácou polície a ako majú privolať pomoc, keď ju budú potrebovať. Upozorňuje na nebezpečenstvo ,,šikanovania“, ktorá sa môže objaviť aj v ich triede, poukazuje na spôsoby ako sa môžu proti ,,šikanovaniu“ v ich veku brániť. Tieto vedomosti nadobúdajú deti formou doplňovania, dopisovania, lúštenia alebo prerozprávania poučných príbehov za pomoci nakreslených obrázkov. Poznatky z pracovného zošita sú sprevádzané samotnými vstupmi detí. Informácie, ktoré si môžu vyskúšať za pomoci policajta na modelových situáciách a formou situačných hier.
Koordinátor projektu: Mgr. Katarína Tabačáková, PhD.