• Školský rok 2019/2020

•  Školský rok 2019/2020

Informácie:

Na základe schváleného VZN Mesta Dolný Kubín č. 4/ 2019 a vnútornej smernice ZŠ  .riaditeľ ZŠ Janka Matúšku        v Dolnom Kubíne  určuje s platnosťou od 1. septembra 2019 výšku príspevku na čiastočnú úhradu nákladov      na nákup potravín podľa vekových kategórií a paušálny príspevok na mesačné náklady za stravovanie žiakov v školskej jedálni nasledovne:

Kategória

Stravná jednotka

(2 finančné pásmo)

Dotácia

Platba nad rámec dotácie na osobu/ deň

hradí zákonný zástupca

Režijné náklady

hradí zákonný zástupca

ZŠ žiaci 1.- 4. ročníka

1,15 €

ZŠ žiaci 5.-9. ročníka

1,23 €

0,03 €

ZŠ žiaci 5.-9. ročníka

športových tried

1,48 €

0,28 €

ZŠ doplnkové stravovanie

žiaci 1.- 9. ročníka

desiata

0,53 €

0,53 €

0 €**

* paušálny mesačný poplatok hradí zákonný zástupca žiaka.

** nárok na doplnkové stravovanie je podmienené odobratím obeda v školskej jedálni ZŠ.

Poznámka:

Zákonný zástupca žiaka má povinnosť zaplatiť:

• jednorazovú zálohovú platbu za prípadné neodhlásené obedy  25 €  jednorázovo najneskôr do 25.08.2019   (v prípade vyčerpania tejto sumy, je zákonný zástupca povinný uhradiť zálohovo ďalšiu platbu  25 €)
          •  mesačný doplatok za stravovanie, ktorý prekračuje výšku dotácie (1,20 €) je potrebné prvýkrát zaplatiť najneskôr do 25.08.2019
          • réžijné náklady paušálne za každý mesiac 8 €

Koľko zaplatiť:

Príklady platieb_za_stravovanie_od 01_09_2019

Tlačivá - Prihlásenie žiaka na stravu

Číslo účtu :

VÚB Banka  a.s. Dolný Kubín

SK14 0200 0000 0000 2103 1332     SWIFT:  SUBASKBX

Doplňujúci údaj : Meno a Priezvisko žiaka, trieda

Variabilný symbol: číselný kód bude pridelený novým stravníkom v septembri 2019                                                                                     (budete ho  používať pri platbách za stravu)

Konštantný symbol: 0308

Poplatok sa musí zaplatiť mesačne vopred, najneskôr do 25.dňa v mesiaci!

Používanie stravovacieho systému http://www.eskoly.sk/: na odhlasovanie:

Výdaj stravy :

Desiatav čase veľkej prestávky po 2 vyučovacej hodine v priestoroch ZŠ

Obed:     od 11.15 - 14.15 hod.

Obed sa vydáva len v školskej jedálni na stolový riad ŠJ a je podmienený konzumáciou obeda v ŠJ.

Nie je povolené, aby žiaci jedlo prekladali z taniera do iných nádob. Vnútorné predpisy školskej jedálne to zakazujú, ako aj nariadenie RÚVZ ako kontrolného orgánu. Povinnosťou   školskej jedálne je zabezpečiť  zdravotnú  nezávadnosť podávaných  pokrmov  a dodržiavanie  zásad  prevádzkovej a osobnej hygieny.

Odhlasovanie stravy :  Používajte len jeden z uvedených spôsobov!

Obed bude možné odhlásiť len elektronicky deň vopred, najneskôr do 7.00 hod. ráno v aktuálny deň jedným zo spôsobov:

• stravovací systém: http://www.eskoly.sk/
          • e-mail Školskej jedálne.(sjzsjmdk@gmail.com)
          • terminál ŠJ, ktorý je umiestnený pri hlavnom vchode do budovy školy, na vrátnici, s použitím čipu, podľa návodu na obsluhu, ktorý je uložený pri termináli,
          • telefonické odhlasovanie je zrušené.

Za neodhlásené obedy sa vecná ani finančná náhrada neposkytuje.

Počas neprítomnosti žiaka v škole sa obed do obedára nevydáva (§2, vyhláška č. 330/2009 Z. z.o zariadení školského stravovania). Vašou povinnosťou je odhlásiť ho zo stravovania.  Školská jedáleň ZŠ Janka Matúšku v Dolnom Kubíne  má  zavedený systém odhlasovania žiakov nepretržite do 7,00 hod. ráno na aktuálny deň.  Je to dostatočný čas na to, aby rodič  žiaka pre neprítomnosť  v škole zo stravy odhlásil. Len v akútnych a mimoriadnych prípadoch, bude možné vydať obed do obedára len prvý deň ochorenia v čase od 13,30 - 14,00 hod.

• Prihlasovanie nového stravníka počas školského roka, alebo celkové odhlásenie zo stravy je potrebné nahlásiť osobne alebo e-mailom  ŠJ. Všetky zmeny v priebehu školského roka, hlavne číslo účtu nahlásiť písomne do e-mailu.  Platby za žiakov( súrodencov) je potrebné   posielať samostatne a jednotlivo( stravník/žiak má pridelený kód, ktorý sa použije ako Variabilný symbol), z dôvodu skvalitnenej evidencie.

Upozornenie:  Ak žiak/stravník  hrubo poruší  v školskej jedálni Školský poriadok ZŠ, bude zo stravovania vylúčený.

Kontakt:  Holková Iveta vedúca ŠJ

Hlinická Alena administratívny pracovník ŠJ