• Rodičovské združenie pre žiakov 8. a 9. ročníka
     • Rodičovské združenie pre žiakov 8. a 9. ročníka

     • Rodičovské združenie

     • Vážení rodičia,

      pozývame Vás na triedne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 17.1.2017 (utorok) o 16.00 hod. pre 1. stupeň a 15.30 hod. pre 2. stupeň v učebni vášho syna/vašej dcéry. 

    • Zrušené - Batôžková zábava
     • Zrušené - Batôžková zábava

     • Batôžková zábava je zrušená z dôvodu malého počtu predaných lístkov. Všetkým, ktorí si zakúpili lístok,  budú vrátené peniaze na sekretariáte školy.

      Realizačný tím.

    • POZOR! Akcia je zrušená z dôvodu veľkej chorobnosti detí.
     • POZOR! Akcia je zrušená z dôvodu veľkej chorobnosti detí.

    • Radostník 2016
     • Radostník 2016

     • Vážení rodičia, priatelia ZŠ Janka Matúšku,
      srdečne Vás pozývame na slávnostnú školskú akadémiu
      "Radostník 2016",
      ktorá sa uskutoční
      dňa 13.12.2016 (utorok) o 17.00 hod. v priestoroch MsKS Dolný Kubín.
      Tešíme sa na stretnutie s Vami.

      Radostník 2016 - Obrázok 1

    • Za našimi listovými kamarátmi v Rimavskej Sobote
     • Za našimi listovými kamarátmi v Rimavskej Sobote

     • V utorok 27. septembra sme sa my, siedmaci, vybrali navštíviť našich  maďarských kamarátov, s ktorým si píšeme listy, do Rimavskej  Soboty. Cestovali sme štyri hodiny, no cesta ubehla veľmi rýchlo. Rozprávali sme sa, spievali si a počúvali hudbu. Cestou sme videli jeleňa s krásnym parožím, pár laní, kone, limuzínu...

      Keď sme prišli do školy v Rimavskej Sobote, vyložili sme si veci v triede. Ich škola bola veľká a tak trochu strašidelná. Vyzerala ako kúzelnícka škola Rokfort. Na dvore, ktorý bol za školou, sme boli ešte trochu v skupinkách, ale neskôr sa niektorí odvážili a začali sa spolu rozprávať.

      Potom sme išli na vláčik, ktorý nás previezol mestom a odviezol k Zelenej vode. Vo vláčiku sme si spievali, zabávali sa. Bolo to super. Pri Zelenej vode sme sa rozprávali, tancovali a chalani hrali futbal. Potom sme šli opäť na vláčik, ktorý nás doviezol ku škole.

      Pred školou  sme sa rozdelili do skupín a dostali mapu mesta. V každej skupine bol jeden žiak z Rimavskej Soboty (aby sme náhodou nezablúdili). Spolu sme riešili úlohy, lovili pokémonov a spoznávali mesto. Po nájdení všetkých pokémonov sme sa vrátili na dvor, kde ockovia našich kamarátov varili guláš. Keď sme sa dobre najedli,  hrali sme hry a zabávali sme sa. Po zotmení sme išli do telocvične. V telocvični sme v hrách a zábave pokračovali. Neskoro večer sme stíchli, ale o spánku sa hovoriť nedalo. Predsa spať v telocvični je vždy zážitok a zaspať nie je také ľahké.

      Na druhý deň sme sa hneď ráno pobalili a pani učiteľky nám šli kúpiť raňajky. Každý si vybral to, na čo mal chuť. Po nich nás vodič autobusu zaviezol do Drienčan, miesta, kde pôsobil a je pochovaný Pavol Dobšinský. Urobili sme si nádhernú prechádzku Drienčanským krasom, pozreli si  jaskyňu. Pri hrobe Pavla Dobšinského sme položili veniec (vďaka, Kubinovci a Kubačkovci!), poblúdili sme v rozprávkovom labyrinte a pán starosta nám ukázal, ako fungujú rozprávkové slnečné hodiny a tiež dom, kde Pavol Dobšinský pôsobil. Bol takisto celý rozprávkový!  Naši kamaráti nás naučili novú hru – číselnú. Bola zábavná. Určite sa ju niekedy zahráme. Už  sme boli hladní, a tak sme sa išli  najesť do reštaurácie Doma.  Po jedle nás čakala dlhá cesta.

      ešte sme sa zastavili v Lučenci v renovovanej židovskej synagóge, kde nám sprievodkyňa povedala veľa zaujímavostí. Synagóga bola neuveriteľne krásna. Konajú sa tam rôzne koncerty a akcie.

      V autobuse bolo veselo. Výlet bol super. Dva dni plné zážitkov. S  kamarátmi by som sa chcela opäť stretnúť, tak dúfam, že sa mi moje želanie splní.

       

      Linda Jokelová a spolužiaci zo 7.A a 7.B

    • Zber starých mobilných telefónov
     • Zber starých mobilných telefónov

     • Vážení rodičia, milí žiaci,

      v našej škole prebehne zber starých mobilných telefónov v termíne od 21. novembra 2016 do 5. decembra 2016. Starý, môže byť aj nefunkčný mobilný telefón, môžu odovzdať žiaci na vrátnici v škole, kde si odovzdanie poznačí pán vrátnik. Nefunkčných nabíjačiek na mobilné telefóny sa môžete zbaviť vhodením do kontajnera na drobný elektroodpad, ktorý sa nachádza pri vrátnici školy.

      Žiaci, ktorí odovzdajú mobilné telefóny, budú odmeňovaní následovne:

       a) 3 žiaci, ktorí donesú najviac MT zo všetkých zapojených škôl budú odmenení tabletom: HUAWEI MEDIAPAD M3 8 LTE (v prípade väčšieho počtu výhercov s rovnakým počtom prebehne žrebovanie výhercov). 

      Zároveň budú vyžrebovaní 10 zúčastnení žiaci zo všetkých zúčastnených žiakov škôl. Odmenou pre víťazov budú hodnotné vecné ceny, ktoré nám v dohľadnej dobe upresní organizátor súťaže.

       b) zo všetkých zapojených žiakov zo všetkých škôl bude vyžrebovaných 100 výhercov, ktorí získajú nákupnú poukážku v hodnote 20,- Eur s platnosťou do 31.1.2017 pre jednorazový nákup v e-shope spol. N POINT s.r.o. (www.nuvo.sk)

      Každá škola dostane za každý zozbieraný nefunkčný/použitý mobilný telefón (MT)  odmenu vo výške 0,50 Eur/kus. Nárok na odmenu vzniká až po doručení reálneho počtu doručených kusov mobilných telefónov do spol. Orange Slovensko a.s..

      Vedenie školy

    • Oznam
     • Oznam

     • Oznam

      Z dôvodu pokročilých stavebných prác na cestných komunikáciách pred Základnou školou  Janka Matúšku, bude vstup do hlavnej budovy školy od 30.11.2017 až do odvolania uzavretý.

      Prístup do základnej školy bude pre žiakov, rodičov a zamestnancov školy zabezpečený od Daňového úradu.

    • Triatlonistky v Rakúsku nesklamali
     • Triatlonistky v Rakúsku nesklamali

     • V polovici novembra sa štyri Dolnokubínske plavkyne z Triatlon teamu Dolný Kubín, medzi nimi aj dve naše žiačky – Nina Hodoňová a Šárka Majdová, zúčastnili svojich prvých pretekov v rakúskom Schwechate. SVS-Schwimmen Trophy 2017.

      Plaveckých pretekov „SVS-Schwimmen Trophy 2017“ sa zúčastnilo celkom 242 plavcov z 23 plaveckých klubov piatich krajín – desať klubov z domáceho Rakúska, deväť zo Slovenska, dva z Maďarska a po jednom z Talianska a Nemecka.

      Počas dvoch pretekových dní naše dievčatá rozhodne nesklamali. Vyplávali si takmer všetky umiestnenia v prvej desiatke, domov si priviezli šesť medailí a dokonca sa do finále s piatimi najlepšími plavcami, dostali až dve z nich. Nina Hodoňová si v ňom výborným finišom vyplávala striebornú priečku, Karolína Salcerová (ZŠ M.Kukučína) zase nepopulárne 4.miesto. O medaile sa zaslúžili Nina Hodoňová (1-2-2) a Karolína Salcerová (0-0-1), v prvej päťke sa umiestnila i Šárka Majdová a Tatiana Machajová (SCŠ A.Radlinského).

       (rs, upravil jm)

       

      Na fotke: Mladé triatlonistky v Rakúskom Schwechate – zľava: Tatiana Machajová, Šárka Majdová, Nina Hodoňová a Karolína Salcerová.

    • Triatlonistky úspešne reprezentovali aj medzi dospelými v Šamoríne
     • Triatlonistky úspešne reprezentovali aj medzi dospelými v Šamoríne

     • Hneď prvý novembrový víkend usporiadala Slovenská plavecká federácia X-Bionic Sphere Slovakia Swimming Cup 2017 v Šamoríne.

       

      Takpovediac na skusy sa na juh Slovenska vybrali aj dve triatlonistky – Nina Hodoňová a Karolína Salcerová, aby si zmerali sily s 270 plavcami z 37 klubov Slovenska, Čiech, Rakúska a Maďarska, medzi ktorými nechýbali ani mnohí reprezentanti. Podujatie bolo zároveň aj kvalifikačným na MS 2018 v plávaní v Čínskom Hangzhou.

      Mladé Dolnokubínčanky z Triatlon teamu sa medzi silnými plavcami vôbec nestratili a i keď sú len staršie žiačky, upútali na seba pozornosť starších plavcov, keď sa umiestnili dokonca v prvej desiatke štartového poľa.

       

      Nina Hodoňová (žiačka našej školy) sa presadila v znakových disciplínach na 100 a 200 m, Karolína Salcerová zase na 200 m prsia. Obe dievčatá si zároveň vylepšili umiestnenia vo finálových disciplínach oproti rozplavbám. Taktiež si utvorili až 13 nových osobných rekordov z 18 štartov.

       

      Umiestnenia do 25. miesta:

       

      7. miesto:        Nina Hodoňová 100 m znak finále 1:08,06;

      8. miesto:        Nina Hodoňová 200 m znak finále 2:28,05;

      9. miesta:        Nina Hodoňová 100 m znak 1:07,44; 200 m znak 2:25,59;

      10. miesto:      Karolína Salcerová 200 m prsia finále 2:48,18;

      12. miesto:      Nina Hodoňová 50 m znak 32,11;

      14. miesta:      Nina Hodoňová 800 m voľný spôsob 9:48,49;

      Karolína Salcerová 200 m prsia 2:51,67;

      16. miesto:      Nina Hodoňová 50 m znak semifinále 32,56;

      17. miesto:      Nina Hodoňová 400 m voľný spôsob 4:44,14;

      22. miesto:      Karolína Salcerová 100 m prsia 1:19,15;

      23. miesto:      Nina Hodoňová 200 m voľný spôsob 2:11,88;

      25. miesta:      Karolína Salcerová 50 m prsia 36,75; 200 m polohové preteky 2:33,47;

      (rs)

       

    • Arwancovo bez predsudkov
     • Arwancovo bez predsudkov

     • Naša škola sa zapojila do projektu neziskovej organizácie VPV-ARWA, n.o. - Arwancovo bez predsudkov, ktorý bol zameraný na ochranu ľudských práv a slobôd. V tomto projekte sa stretli žiaci dolnokubínskych škôl a spoločne vytvorili fiktívne mestečko zložené z obyvateľov Amosova, Kukučínova, Matúškova a Škrabákova. Žiaci našej školy pracovali s tematikou ľudských práv prostredníctvom rôznych workshopov a rovesníckych  vzdelávaní. Projekt bol oficiálne ukončený 29. 9. 2017 v MsKS spoločnou prezentáciou účastníkov všetkých škôl a koncertom Petra Bažíka.

      Projekt bol podporený Nadáciou Slovenskej sporiteľne.

      Pre viac informácií klikni sem