• CLIMATE CHANGE AND ENVIRONMENTAL CHALLENGES 2020

• V rámci eTwinning sme v tomto školskom roku 2019/2020 zapojili do marcovej výzvy CLIMATE CHANGE AND ENVIRONMENTAL CHALLENGES.

V našej škole sa do tejto kampane zapojili žiaci 6.A a 6.B triedy. Vybrali sme si tému Obmedzenie používania plastov. Pôvodne sme plánovali tento projekt realizovať so žiakmi v škole, ale kvôli šíreniu ochorenia COVID 19 žiaci pracovali na tejto téme v domácom prostredí.

Cieľom projektu bolo vybudovať u žiakov povedomie o tom, koľko plastov používajú v každodennom živote, a identifikovať stratégie, ktoré prispejú k obmedzeniu používania „jednorazových plastov“, ako aj k zvýšeniu recyklácie „opätovne použiteľných plastov“.

Napriek tomu, že žiakom chýbala fyzická asistencia učiteľa, tému spracovali originálnym spôsobom buď formou prezentácií, alebo výkresov.

Presvedčte sa sami. Pozrite si výstupy našich žiakov a vašich detí a uvidíte, ako bravúrne sa dokázali s touto nástojčivou témou popasovať

.