• Školský rok 2023/2024

• INFORMÁCIE O STRAVOVANÍ  V  ŠKOLSKEJ JEDÁLNI  OD 4.9.2023

Vážení rodičia, milí stravníci,

pred nástupom do školy nezabudnite prihlásiť svoje dieťa na stravovanie.

Prihlásenie svojho dieťaťa do školskej jedálne na obedy môžete vykonať:

1. prostredníctvom rodičovského konta v systéme edupage v časti Žiadosti/Vyhlásenia následne Pridať žiadosť/vyhlásenie a následne vyberte Zápisný lístok na stravovanie s návratkou – obedy – toto je potrebné vykonať do 30.8.2023

alebo

2. vyplnením a podpísaním papierovej prihlášky – toto je potrebné vykonať do 30.8.2023. Vyplnené tlačivo prineste osobne p. Hlinickej, 1.poschodie v hlavnej budove školy.

Výška poplatku

august 2023 20 € (jednorazová záloha) + 12 €  (režijný poplatok) = 32 €.

september 2023 – máj 2024: 12 €  (režijný poplatok)

Poznámka: Ak sa žiak nezúčastní vyučovania a nebude odhlásený z obedu, poplatok za obed sa odpočíta z jednorázovej zálohy. Nevyužité financie z jednorázovej zálohy budú vrátene v mesiaci júl 2024.

Veríme, že popri iných povinnostiach nezabudnete zaplatiť poplatky za stravovanie načas.

Prvý deň v škole

Všetci žiaci, ktorí podali žiadosť o dotáciu na stravovanie (obedy zdarma) a vyplnili zápisný lístok do 30.8.2023  a zaplatili za obedy budú prihlásení od 4.9.2023 na školskú stravu (majú  už 4.9.2023 obed) – prípadné odhlásenie zo stravy vykonajte prostredníctvo systému edupage do 31.8.2023.

Veríme, že popri iných povinnostiach nezabudnete zaplatiť poplatky za stravovanie načas, teda za mesiac september - do 30.8. 2023.

Pre prvákov: Prvý deň školského vyučovania odovzdajú triedne učiteľky 1. ročníka svojim žiakom všetky informácie a čipový kľúč.

Bankový účet Školskej jedálne:

Banka: VÚB Banka  a.s. Dolný Kubín

Číslo účtu: SK14 0200 0000 0000 2103 1332     SWIFT:  SUBASKBX

Variabilný symbol: číselný kód  je nutné ho používať (novým stravníkom/ žiakom  bude pridelený) prvú platbu v auguste zaplatíte bez VS.

Doplňujúci údaj: meno a priezvisko žiaka, trieda

Konštantný symbol: 0308

Výdaj stravy:

Desiata: Pre malý počet žiakov sa nepodáva.

Obed:     od 11.15 - 14.15 hod.

Obed sa vydáva  v školskej jedálni s použitím čipu pri výdajnom okienku na stolový riad ŠJ a je podmienený konzumáciou obeda v priestoroch ŠJ.

Odhlasovanie stravy:

Obed bude možné odhlásiť  deň vopred, najneskôr do 7.00 hod. ráno prostredníctvom stravovacieho systému:  EDUPAGE.

Počas neprítomnosti žiaka v škole sa obed do obedára nevydáva (§2, vyhláška č. 330/2009 Z. z.o zariadení školského stravovania). Vašou povinnosťou je žiaka odhlásiť  zo stravovania. Školská jedáleň ZŠ Janka Matúšku v Dolnom Kubíne  má  zavedený systém odhlasovania žiakov nepretržite do 7.00 hod. ráno na aktuálny deň.  Je to dostatočný čas na to, aby rodič  žiaka pre neprítomnosť  v škole zo stravy odhlásil.